5ee291d85270c

Pro Solutions’ın organizasyonel temelleri ulusal ve uluslararası insani yardım çalışması ve doğal afet yönetimi yapmak amacıyla 2007 yılında Ankara’da atılmıştır. On iki yılı aşkın bir süre doğal afet, kuraklık, açlık ve iç savaş gibi nedenlerle mağdur olan ihtiyaç sahibi insanlara yardım elini uzatan sivil toplum kuruluşlarında görev alan ekiplerin bir araya gelmesiyle Pro Solutions Danışmanlık Dış Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti. yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan tüzel kişiliğine 2019 yılında İstanbul’da kavuşmuştur.

Şirketimizin kurucu ekibi, dünya genelinde son on yılda meydana gelen deprem, sel, tayfun, tusunami gibi doğal afetlerin yanında, Suriye ve Arakan gibi ülkelerde yaşanan iç savaşlar nedeniyle meydana gelen insani krizler gibi birçok insani yardım operasyonunda saha çalışmalarında bulunmuş, ayrıca yüzün üzerinde ülkede Vekaletle Kurban Organizasyonu, Ramazan ayı kumanya dağıtımı ve iftar programları ile su kuyusu, cami, mescit, yetimhane inşası gibi projelerin hayata geçirilmesinde önemli görevler üstlenmiştir.

2019 yılı içinde yönetim danışmanlığı yapmaya devam eden şirketimiz, ayrıca mevcut tecrübesi ile profesyonel çözümler üreterek ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarının ihtiyaç sahiplerine hızla ve etkin bir şekilde ulaşmasını sağlayacak tüm saha operasyonlarının alt yapısını oluşturmuş ve faaliyete geçirmiştir.

Doğal felaket, iç savaş, kuraklık ve açlık nedeni ile mağdur olan ihtiyaç sahibi insanların yaralarını sarmaya yönelik yapılan bu çalışmalar, yeni yüzyılın getirdiği teknolojik gelişmelerden de yararlanılarak güçlendirilmiş ve insani yardım çalışmalarına analiz ve raporlama kabiliyetleri kazandırılarak süreçlerin takibinin her bir bireye kadar indirilmesi sağlanmıştır.

vekaletlekurban.com alanında uzman ve tecrübeli kadroları ve teknolojik altyapısı ile ulusal ve uluslararası arenada faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının kurban kesim süreçlerini yönetirken bir yandan da hayırsever necip milletimizin adak, akika, şükür, nafile ve vacip kurban vekaletlerini sistematik, hızlı, hijyenik ve en önemlisi İslami usullere uygun helal yöntemlerle yerine getirip dünyanın dört bir tarafında ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedeflemektedir.

vekaletlekurban.com günümüzde hizmetine yüksek kaliteyi getirebilmek için yeni yaklaşımlara öncülük ederek şeffaf ve güvenilir bir hizmet sunmanın yanında dünyadaki milyonlarca ihtiyaç sahibinin insan onurunu koruyarak kurban etine erişimini sağlayabilecek tecrübe, teknoloji, yaygın partner ağı ve etik ilkelere sahip güçlü bir şirket olarak 17 ülkede varlığına devam etmektedir.